Zaproszenie na wykład Eric Buda, Dyrektor Platformy Operacyjnej w Akamai Technologies

2013-11-19 14:00
Akamai network large scale operations . Monitoring and troubleshooting in the global scope.

Katedra Telekomunikacji oraz firma Akamai zapraszają na wykład inaugurujący Akamai Academy, który poprowadzi Eric Buda (Dyrektor Platformy Operacyjnej):
Akamai network large scale operations . Monitoring and troubleshooting in the global scope
Wykład odbędzie się 19.11.2013 (wtorek), godz. 14:00 w Katedrze Telekomunikacji w Akademii Górniczo-Hutniczej, sala 201, Budynek D-6
Podczas spotkania dla najaktywniejszych studentów czekać będą nagrody przygotowane przez firmę m.in. iPod, a każdy z uczestników Akamai Academy będzie miał szansę na wygranie płatnego stażu w firmie. Ponadto dla każdego przybyłego słuchacza, drobne upominki od Akamai.
Prowadzący wykład Eric Buda, pochodzi z Wielkiego Bostonu (USA). Jako dyrektor Platformy Operacyjnej w Akamai Technologies ma niebywałą wiedzę i doświadczenie
w zarządzaniu, monitorowaniem i utrzymaniem ponad 125 tysięcy serwerów Akamai. Eric Buda ma 25 letnie doświadczenie w administracji systemami informatycznymi. Przed pracą w Akamai był dyrektorem obsługi klienta i technologii informatycznych dla Arbor Networks.
Akamai to jedna z większych firm na świecie zajmująca się przechowywaniem danych
i przyśpieszeniem pracy w Internecie. Akamai zarządza około 30% całego ruchu w Internecie. Posiada blisko 120 000 serwerów w około 90 krajach na świecie. Do około 4 tysięcy klientów należą m.in:  Microsoft, Facebook,Yahoo!AirbusAudiBMWeBayApplePhilipsRed Bull, Logitech.
Akamai Academy to jedyna okazja, by dowiedzieć się wielu niezwykłych informacji zarówno o  globalnej infrastrukturze Akamai, jej działalności, metodach nadzoru ruchu, wyzwaniach, wielkiej odpowiedzialności jako głównego dostawcy Internetu oraz poznać szczegółowo jak wygląda praca np. w dziale NOCC, Platformie Operacyjnej Akamai.