Podsumowanie „Seeds for the Future”

2015-10-08 12:00

Firma Huawei Polska Sp. z o.o. we współpracy z Katedrą Telekomunikacji AGH zorganizowała konkurs dla studentów „Seeds for the Future”. Nagrodą był wakacyjny wyjazd do Chin połączony z udziałem w warsztatach technologicznych i kulturoznawczych.

„Seeds for the Future” to międzynarodowy program Huawei mający na celu wspieranie edukacji technologicznej, dostosowanie jej do aktualnych potrzeb rynku oraz wspieranie talentów wśród studentów uczelni technicznych. W ramach polskiej edycji konkursu wybrano 11 wyróżniających się studentów z różnych uczelni (po jednym z każdej). AGH reprezentował Pan Michał Babiuch, obecnie student IV roku Teleinformatyki.

W trakcie warsztatów, laureaci mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi Huawei z zakresu telekomunikacji, rozwoju aplikacji mobilnych czy przetwarzania danych. Wykłady i ćwiczenia prowadzone przez ekspertów firmy, przybliżyły uczestnikom kierunki, w których niezwykle dynamicznie rozwija się branża ICT. Międzynarodowy charakter „Seeds for the future” umożliwił też nawiązanie kontaktów ze studentami z całego świata i wspólną pracę nad realizacją przygotowanych przez organizatora zadań. Oprócz wiedzy technologicznej, studenci mieli również możliwość poznania kultury Chin, dzięki serii zajęć przygotowanych wspólnie z prestiżowym Beijing Language and Culture University.