Dr inż. Andrzej Głowacz otrzymał nagrodę Prezesa Rady Ministrów

2017-10-26 15:00
Dr inż. Andrzej Głowacz otrzymał nagrodę Prezesa Rady Ministrów

Dr inż. Andrzej Głowacz z Katedry Telekomunikacji na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH znalazł się w gronie tegorocznych laureatów nagród Prezesa Rady Ministrów.

Wyróżniona praca z obszaru nauk medycznych i o zdrowiu pt. "System wczesnej detekcji, koordynacji działań i leczenia pozaustrojowego ofiar głębokiej hipotermii, obejmujący opracowanie wytycznych dla rozpoznania i leczenia głębokiej hipotermii, projekt i konstrukcję innowacyjnych urządzeń oraz szeroki program szkoleń i organizacji systemu" uzyskała II miejsce w konkursie. Wniosek o nagrodę został zgłoszony przez wykwalifikowany zespół lekarzy z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dr inż. Andrzej Głowacz z AGH jest koordynatorem kilku porozumień w ramach w/w systemu działań i zależności, zwiększającego przeżywalność pacjentów. Ponadto, wśród laureatów znalazł się jeden z dyplomantów doktora Andrzeja Głowacza – p. Rafał Palej.

Nagrodzeni:
dr n. med. Tomasz DAROCHA i dr n. med. Sylweriusz KOSIŃSKI z zespołem w składzie: lek. med. Anna JAROSZ, mgr Tomasz SANAK, lek. med. Paweł PODSIADŁO, lek. med. Hubert HYMCZAK, dr inż. Andrzej GŁOWACZ, inż. Rafał PALEJ, dr n. med. Jacek PIĄTEK, dr n. med. Janusz KONSTANTY-KALANDYK, mgr inż. Jacek MAJKOWSKI, dr hab. n. o zdr. Robert GAŁĄZKOWSKI, dr hab. n. med. Bogusław KAPELAK prof. UJ, prof. dr hab. n. med. Jerzy SADOWSKI, prof. dr hab. n. med. Rafał DRWIŁA, prof. dr hab. n. med. Janusz ANDERS