Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego budynku Katedry Telekomunikacji AGH

2018-01-08 13:00

8 stycznia 2018 r. w AGH odbyła się uroczystość, podczas której w obecności Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego pawilonu dla Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

W imieniu władz uczelni licznie zgromadzonych gości powitał Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. ks. bp. Tadeusz Pieronek, Prorektorzy AGH, Władze Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, Jorge Calabuig Ferre – prezes zarządu MOSTOSTAL Warszawa wraz z przedstawicielami firmy, Alicja Kiszczuk z biura ae Fusion Studio, które zaprojektowało budynek, Marek Borkowski oraz Marian Żabiński z biura IMB Asymetria – twórcy koncepcji budynku, Dziekani Wydziałów oraz Senatorowie AGH.

Wartość kosztorysowa budynku wynosi 21 mln zł. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazało na budowę obiektu dotację celową w wysokości 13 mln zł. Nowa inwestycja powstaje przede wszystkim w celu poprawy warunków i jakości kształcenia, szczególnie na kierunkach Teleinformatyka oraz Elektronika i Telekomunikacja prowadzonych na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

Pomieszczenia dydaktyczne i laboratoryjne będą wykorzystywane przede wszystkim na potrzeby kształcenia i badania w obszarach związanych z technologiami informacyjno-telekomunikacyjnymi (ICT). Kubatura nowego, czterokondygnacyjnego budynku wyniesie ponad 11 tys. m3, a powierzchnia użytkowa ponad 2 tys. m2.

Pełna fotorelacja